logo LK Zlin

Přihlásit sePřihlášen

Právě připojeni - hostů: 2 
Novodobá historie LK Zlín

Kořeny našeho oddílu vychází z bývalého TJ Gottwaldov. Vyrostla zde spousta výborných lyžařů i reprezentantů (za všechny určitě stačí jmenovat Olgu Charvátovou). Po roce 1990 se oddíl rozdělil na 2 subjekty - LK Zlín a ZLK Zlínsport. Závodníci Lyžařského Klubu Zlín patřili vždy ke špičce lyžování v rámci Moravy i na celorepublikové úrovni. Pod vedením Zdeňka Kokeše a Zbyňka Křupky vyrostlo silné družstvo, jehož členové slavili úspěchy v různých disciplínách včetně skicrossu a travního lyžování (Pavel Gurecký, Daniel Mrňa, Zuzka Křupková a další). Kompletní složení družstva najdete v sekci "Závodníci - dospělí".

                                                        

Ve funkci předsedy klubu se od "revoluce" vystřídali dva lidé - Milan Chludil a Zbyněk Křupka. Oddíl potřeboval nějakou svoji zimní základnu, tak jsme si svépomocí opravili bývalou vlekárnu vedle chaty Spartak v lyžařské oblasti Kohútka na česko-slovenském pomezí, která dostala jméno podle jednoho z jejich prvních stavitelů - Miroslava Bodanského (Chata "U Bodoša"). Každoročně oddíl pořádá speciální open závod, kde se schází jak současní, tak bývalí závodníci i nestoři lyžování v Javorníkách. Má běžeckou a sjezdovou část a hlavní putovní cena se uděluje v kategorii nad 50 let. "Bodoš cup" je každoročně významnou sportovní i společenskou akcí oddílu.

                                                                                            

V roce 2005 oživila činnost oddílu nová krev. Vzniklo družstvo myšáků, které se rekrutovalo z dětí bývalých závodníků TJ Gottwaldov. Jako trenér se jim začal věnovat Pavel Potůček. Postupně se družstvo ustálilo na počtu 7 dětí. (podrobnosti v sekci "Závodníci - předžáci") Od roku 2006 se pravidelně účastní závodů. Děti si osvojují různé lyžařské techniky, včetně fun carvingu, freeridu a racecarvingu. Snažíme se vychovat nejen závodníky, ale hlavně komplexní lyžaře s láskou k horám a lyžování. Hlavní náplní činnosti je samozřejmě alpské závodní lyžování, ale díky všeobecné přípravě vozí naši malí závodníci vavříny i ze závodů na inline bruslích, na kolách a v inline slalomu. Letní přípravu zpestřujeme také vysokohorskou turistikou a vodáctvím. Pořádáme letní soustředění a v rámci podzimní přípravy jezdíme na ledovce (Stubai, Kaprun, Hintertux, Solden,...). Během čtyřleté závodní činnosti se naše družstvo dostalo mezi nejlepší ve své kategorii na Moravě i v Čechách. 

                                                                 Dobré jméno zlínského lyžování stále žije!  

                                     

 
Lyžařský klub Zlín, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting