logo LK Zlin

Přihlásit sePřihlášen

Právě připojeni - hostů: 4 
Pestrá nabídka pro malé i velké
Napsal uživatel Richie   

Pestrá nabídka pro malé i velké

napsal Ladinek
_

Jeden z největších českých vydavatelů her firma Mindok oznámila novinky chystané na letošní rok. Na co se tedy můžeme těšit?

Le Havre
Děti z Carcassonne

Není toho málo. Již od 1.dubna je v prodeji hra Děti z Carcassonne. Nebojte se, není to apríl! Tato hra je, jak sám název napovídá, určena především dětem (doporučený věk od 4 let). Ke konci dubna naopak netrpělivě vzhlížejí hráči těch náročnějších strategických her. Zhruba v této době by se totiž mělo na pultech prodejen objevit české vydání hry Le Havre. Další skvěle hodnocená hra od autora Agricoly Uwe Rosenberga byla hráčskou komunitou přijata snad s ještě větším nadšením než Agricola.

Černé historky

Úplnou novinkou chystanou na červen jsou Černé historky (Black Stories). Vypravěč oznámí stručný konec příběhu uvedený na kartě historky (většinou popis nějaké mrtvoly). Hráči se pak snaží pomocí otázek zjistit, co nešťastnému konci předcházelo (co se ve skutečnosti přihodilo). Možná jste si již nějaké podobné příběhy vyzkoušeli dříve (třeba ten o hozeném kamenu a smrti Toma a Jerryho). V zahraničí již vyšlo několik sérií příběhů (každá sada obsahuje 50 karet) a také firma Mindok plánuje postupné vydání celé řady.

Kde leží Kulíkov
Kde leží Řáholec

K zeměpisným hrám Kde leží Kotěhůlky? a Kde leží Uppsala? přibudou v září tituly Kde leží Řáholec? a Kde leží Kulíkov?, na kterých si můžete ověřit znalosti české přírody a našich hradů a zámků. Samozřejmě můžete kterékoliv sady spojit dohromady a odhadovat třeba, zda je Řáholec severněji či jižněji než Jičín nebo Karlštejn západněji než Boubínský prales.

Firma Mindok rozšiřuje svůj sortiment také o dětské hry. Kromě již zmíněného dětského Carcassonne připravuje vydání hned tří titulů německé firmy Selecta, která se na hry pro ty nejmenší specializuje. Ještě letos se dočkáme českých verzí her Viva Topo!, Pino Sortino a Turbulento.

Kde leží Řáholec
Kde leží Řáholec
Kde leží Řáholec
_
 
Lyžařský klub Zlín, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting