logo LK Zlin

Přihlásit sePřihlášen

Právě připojeni - hostů: 6 
WildLife a SeaLife - vědomostní novinky od MindOK
Napsal uživatel Richie   

Poznejte africkou safari i mořské hlubiny

Na český trh přichází něco, co tu ještě nebylo. Pokud máte rádi stolní společenské hry, ale zároveň se nebráníte moderním technologiím, jsou tu pro vás DVD stolní hry Wildlife a Sealife. Jedná se o kombinaci klasické společenské hry a obrazových záznamů na DVD. V každé hře najdete 2 DVD plné krásných obrazových záznamů divoké přírody. Funguje to tak, že vám DVD přehraje krátký obrazový záznam, po kterém následují vědomostní otázky o daném zvířeti. Pokud odpovíte správně, získáte karty zvířat (případně speciální karty), pomocí kterých hrajete klasickou společenskou hru - jezdíte svým džípem po safari ve hře Wildlife nebo plavete svým potápěčem ve hře Sealife. Kromě krásných zážitků při sledování divoké přírody tyto hry přinášejí spostu zábavy i zajímavé poučení.

 

Wildlife

 
_
Wildlife
Klikněte pro zvětšení
Autor: Arthur Tebbe
Rok vydání: 2006
Hrací doba: 60 min
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: Od 8 let
Materiál: česky slovensky
 
BoardGameGeek hodnocení: 4 / 10
Hrajeme.cz: 2.2 / 5 (2 hodnocení)
 
_

Wildlife je DVD stolní hra o zvířatech v africkém národním parku Serengeti. Součástí hry jsou dvě DVD s více než 200 filmovými klipy o lvech, slonech, buvolech, gepardech, žirafách a dalších zvířatech v jejich přirozeném prostředí.

Z kolika obratlů se skládá krk žirafy? Jak daleko je slyšet řev lva? Ke každému klipu jsou na DVD kvízové otázky. Za správné odpovědi získávají hráči karty zvířat. Cílem hry je "natočit" celou "vekou pětku". Vyjeďte se svými džípy na safari a při hře se určitě dozvíte spoustu zajímavých informací!

Obsah

2 DVD, hrací plán, 4 džípy, 12 žetonů odpovědí, karty zvířat a vybavení, česká a slovenská pravidla.

_
Wildlife - Materiál
Materiál

 česká pravidla česká pravidla - originální česká pravidla od vydavatele hry.

  
_
 
Obohaťte své vědomosti o přírodě hrou
 

WildLife představují vzdělávací deskovou hru využívající videoklipy na přiložených DVD. Jedná se o originální propojení multimédií a hry. Díky jednoduchosti je hra vhodná i pro děti mladšího školního věku a výborně se hodí pro rodinné hraní. WildLife přibližuje život divokých zvířat v africkém národním parku Serengeti. Autorem filmových ukázek je známý kameraman zvířat ve volné přírodě Hugo van Lawick. Hra obsahuje na 200 filmových klipů a 400 otázek. Ke hře tedy budete potřebovat DVD přehrávač s televizí nebo počítač s DVD mechanikou.

Ve hře WildLife "nasedne" každý hráč do svého džípu, aby natočil svůj film ze života divokých zvířat v Africe, a to o "velké pětce", kterou tvoří lev, slon, levhart, nosorožec, buvol. Na hracím plánu jsou vyznačena místa určená k natáčení. Po nich se budete pohybovat. K pohybu během hry slouží karty zvířat, které získáváte za správně zodpovězené otázky. Kromě základních karet vám budou pomáhat speciální karty se zvláštními efekty: film, prasklá pneumatika, stan, dalekohled. Dalekohled vám například poslouží jako žolík – místo kterékoliv karty zvířat, prasklou pneumatikou pak zpomalíte vybraného hráče.

Jak získáte karty? Po zhlédnutí klipu se vám postupně zobrazí série čtyř otázek s vymezeným časem na zvolení jedné ze tří odpovědí. Kdo odpoví dobře, lízne si kartu. Poté popojedete svým džípem na následující natáčecí místo (pokud máte správné karty, které vám to umožní). Vítězem se stane hráč, který jako první dorazí na poslední místo natáčení, kde Zde jsou zobrazena všechna natáčená zvířata.

Hra se prodává v krásné kovové krabici, která obsahuje kruhový hrací plán, balíček karet zvířat a speciálních karet, 12 žetonů pro odpovědi, pro každého hráče džíp nebo potápěče a dvě DVD, barevná pravidla v češtině a slovenštině.


Pravidla hry
jsou opravdu jednoduchá a i s obrázky zabírají pár stránek. S hrou se seznámíte velmi rychle a v podstatě hned můžete začít hrát. Hra je určena především dětem, ale i dospělí se dozvědí mnoho zajímavého. Proto se výborně hodí pro rodinné hraní. Nenásilnou formou hry se děti seznamují s životem africké fauny. WildLife je dobrým příkladem využití multimédií ve vzdělávání. V rukách šikovného učitele by si hra mohla najít i cestu do škol.

Videoklipy jsou vybírány náhodně, takže si hru můžete zahrát několikrát za sebou, a pokaždé uvidíte nové klipy a budete odpovídat na jiné otázky. Hra se tedy neohraje tak rychle, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kdo má rád přírodopisné dokumenty a život divokých zvířat obecně, ten u hraní vydrží i několik partií za sebou. Pokud hrajete s dětmi mladšího školního věku, pak jim dávejte pomocí pauzy více času na přečtení otázek a na zvolení odpovědi. Vzhledem k tomu, že se jedná o vzdělávací hru, žádné strategie v ní nehledejte. Takticky se dá využít speciálních karet, především pak na vedoucího hráče :-)

Celou původní recenzi a další články o hrách si můžete přečíst na herním webu Frodovy deskové hry.

 

Sealife

 
_
Sealife
Klikněte pro zvětšení
Rok vydání: 2007
Hrací doba: 60 min
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: Od 8 let
Materiál: česky
Pravidla: česky slovensky
 
BoardGameGeek hodnocení: 5.8 / 10
Hrajeme.cz: 2 / 5 (1 hodnocení)
 
_

Sealife je DVD stolní hra o životě pod hladinou moří. Součástí hry jsou dvě DVD s více než 200 filmovými klipy o žralocích, velrybách, delfínech, chobotnicích a dalších mořských tvorech v jejich přirozeném prostředí.

Kolik váží největší velryba? Jak rychle dokáže plavat žralok? Ke každému klipu jsou na DVD kvízové otázky. Za správné odpovědi získávají hráči karty zvířat. Pomocí karet plavete svým potápěčem po herním plánu. Ponořte se pod hladinu, poznávejte podmořský svět, učte se, bavte se a vyhrajte!

Obsah

2 DVD, herní plán, 4 potápěči, 12 žetonů odpovědí, karty zvířat a vybavení, česká a slovenská pravidla.

_
Sealife - Materiál
Materiál

česká pravidla česká pravidla - originální pravidla od českého vydavatele hry.

 
Lyžařský klub Zlín, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting