logo LK Zlin

Přihlásit sePřihlášen

Právě připojeni - hostů: 5 
Nominace na hru roku 2008 (Spiel des Jahres)
Napsal uživatel Richard Bellay   

Nominace na hru roku 2008 (Spiel des Jahres)

 

* Předesílám, že Agricola dostala jako druhá v histori ankety speciální cenu za vyjímečně zajímavou a komplexní hru, protože na regulerní soutěž je příliš komplexní a náročná jak časově, tak schopnostmi hráčů (poprvé je získala hra Caylus).

 

Moje poznámky: Co stojí za to vědět o kandidátech, které znám:

Doba kamenná - asi všichni znáte, netřeba představovat. Můj favorit na hru roku, ale asi nevyhraje, protože z komerčního hlediska je příliš složitá a časově dlouhá. Představení hry

Wie verhext! - pro mne letošní velmi příjemné překvapení, máme ji již asi 2 měsíce, děti si ji velmi oblíbily. Vezmu v sobotu 31.5.2008 na vyzkoušení. pokud by vyhrála, vůbec bych se nezlobil. Svižná, zajímavá, zábavná, interativní.

Metropolys - od mojí velmi oblíbené firmy Ystari (znáte hry jako Yspahan, Mykerinos, Caylus Magna Carta...). Velmi zajímavá a zvláštní hra. Máme ji a někdy vyzkoušíme, hráli jsme na Herním víkendu ve Štokách. Je to ta kategorie her, která napoprvé nemusí úplně zaujmout, ale má velmi zajímavé a netradiční mechanismy.

Keltis - kdo zná Ztracená města, je to v podstatě vylepšená a předělaná verze pro více hráčů. Rychlá, zajímavá, rodinná hra (hráli jsme ve Štokách). Budu ji mít asi za měsíc. Pak vyzkoušíme.

Die hängenden Gärten - opět hra, kterou znám již pár měsíců, zajímavá svými mechanismy, trochu více náhody, než by bylo zdrávo. Opět bude asi za měsíc k dispozici na vyzkoušení.

Im Jahr des Drachen - trochu složitější věc, spíše pro rodiče než pro děti, ale moc pěkná. Také ji máme k dispozici. Osobně se mi velmi líbí, určitě někdy vyzkoušíme. Představení hry

Galaxy Trucker - toto je hra o českého autora Vládi Chvátila. Hráli jsme ji ve Štokách. Ideální věc pro cca 10-ti leté kluky a i tatínci si pohrají ;-) Nicméně zatím na ni nemám jednoznačně vyhraněný názor. Stojí za vyzkoušení. Možná ji zkusím pujčit někdy od kamaráda z firmy, která ji vyrábí (není to MindOK). Představení hry

Lascaux - tuto hru (novinka od Albi, konkurenční a původní firma mého kamaráda z MindOK) jsem si nechal nakonec a nikoliv neprávem. Asi před měsícem jsme ji testovali v Praze ve společnosti zkušených hráčů a propadla na celé čáře. Je to takový poměrně náhodný zmatek, pár pěkných nápadů a zajímavý herní materiál(kamínky), ale jinak nic, co by stálo za ty peníze. Podle mne se vůbec nemůže rovnat výše uvedeným.

 
Lyžařský klub Zlín, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting