logo LK Zlin

Přihlásit sePřihlášen

Právě připojeni - hostů: 7 
Keltis Hrou roku 2008
Napsal uživatel Richie   
Keltis Hrou roku 2008 napsal Ladinek
_
Hra roku

Poslední červnový den byly v Berlíně slavnostně oznámeny výsledky letošního ročníku německého herního ocenění Hra roku (Spiel des Jahres).

V letošním ročníku se ocenění poprvé dočkal jeden z nejznámějších a nejlepších autorů her posledních 10ti let - Reiner Knizia. Z pěti nominovaných finalistů jubilejního 30. ročníku vybrala porota právě jeho hru Keltis vydanou firmou Kosmos. Stejně jako loni tak i letos zvítězila hra, jejíž herní mechanismus je postaven na jiné starší hře. V případě Keltisu jsou to Lost Cities (Ztracená města), která se prodávala i u nás a stále si je můžete objednat třeba prostřednictvím našich stránek.

Již o několik desítek minut dříve slavil Knizia první triumf, Dětskou hrou roku byla totiž vyhlášena také jeho hra - Wer war´s? (Ravensburger). Tato kooperativní hra dokládá průnik elektroniky do deskových her. Obsahuje totiž umělohmotnou truhličku, ve které se ukrývá naprogramovaný počítačový čip.

Knizia se tak stal prvním autorem her, který získal toto "double" v jediném roce. Pikantní je, že sám autor na vyhlášení v Berlíně chyběl a přítomné pouze pozdravil z Washingtonu (plánovaný let do Evropy se mu bohužel nepodařilo zrealizovat). Reiner Knizia je autorem množství skvělých her, které by si toto ocenění zasloužily. Jen namátkou vzpomeňme třeba Amun Re, Durch die Wüste, Einfach Genial, Euphrat & Tigris, Lost Cities nebo Taj Mahal. Získala je až hra, která určitě nepatří k tomu nejlepšímu z jeho tvorby. Přesto autorovi srdečně gratulujeme a budeme se těšit na jeho další skvělé hry v budoucích letech.

V průběhu slavnostního vyhlášení byla odměněna také hra Agricola (Lookout Games) od Uwe Rosenberga, která získala zvláštní ocenění v kategorii komplexních her. Česká verze Agricoly je v prodeji od konce června, takže si ji můžete vyzkoušet i vy.

 

Další informace naleznete zde.
 
Lyžařský klub Zlín, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting