logo LK Zlin

Přihlásit sePřihlášen

Právě připojeni - hostů: 7 
Recenze: Cesta kolem světa za 80 dní
Napsal uživatel Richie   

 

Cesta kolem světa za 80 dní

napsal Ladinek

Zdroj: http://www.svet-deskovych-her.cz/cesta-kolem-sveta-za-80-dni-a-94.html

_

Cesta kolem světa za 80 dní - cestovní a akční karty

Cesta kolem světa za 80 dní je zábavná hra, ve které hráči napodobují hrdinu románu Julese Verna Philease Fogga v jeho souboji s časem na cestě kolem světa. Hra vychází v českém vydání snad symbolicky v roce, ve kterém uplynulo 180 let od narození geniálního francouzského spisovatele.

Zpoždění vlaků, nespolehlivost lodní dopravy, rozmary počasí a jiné nečekané události zde přebírají karty. Ve hře se vyskytují karty dvojího druhu. Jednak jsou zde dopravní prostředky - vlaky a lodě, pomocí kterých hráči cestují mezi jednotlivými městy. Hodnota karty určuje počet dní, který cesta potrvá.

Kromě cestovních karet obsahuje hra sadu karet událostí, které mohou hráčům některé úseky cesty výrazně zkrátit a dohnat tak soupeře.

Podle počtu hráčů je v každém kole k dispozici až šest různých akcí. Na začátku kola je ke každé akci vyložena jedna cestovní karta. Hráči si postupně od začínajícího hráče zvolí akci a společně s ní získají i jednu z karet. Nyní se musí rozhodnout, zda budou pokračovat v cestě nebo počkají na výhodnější okamžik.

Přesun mezi dvěma sousedními místy stojí vždy nějaké cestovní karty. Pokud je potřeba zahrát dvě karty jednoho druhu, mohou hráči ušetřit čas, pokud zahrají karty stejné hodnoty. V tomto případě se tato hodnota počítá do spotřebovaného času pouze jednou.

Co hráčům brání v tom, aby si v klidu londýnského klubu výstředníků počkali na ty správné karty? Především to, že první, kdo dorazí do každého z míst na trase, získá malou výhodu proti ostatním (obdobně je odměněn vždy i poslední hráč). Dalším pádným argumentem pro opuštění tábora je detektiv. Pokud je hráč na konci tahu na stejném místě jako detektiv, ztrácí vyšetřováním dva dny.

Úplně nejhorší, co vás může potkat, je ale to, že nestihnete dorazit včas zpět do Londýna. Ono totiž kromě oficiálního času, který je zobrazován na časové ose na okraji herního plánu, existuje ještě jakýsi "druhý" čas. Jakmile první hráč dorazil do cíle v Londýně, na konci každého kola všichni hráči, kteří jsou ještě na cestě, ztrácí jeden den. Pokud poslední hráč nestihne dojet do Londýna současně s ostatními (ve stejném kole), obsadí poslední místo.

Cesta kolem světa za 80 dní - část hracího plánu

Cesta kolem světa za 80 dní je vydařená rodinná hra, která ale dokáže pobavit i zkušené herní harcovníky. Navíc díky krátké hrací době často nezůstane jen u jediné partie. Pokud vám nevadí, že ve hře skutečně bojujete nejen proti spoluhráčům, ale především s náhodou a nepřízní osudu, určitě si ji oblíbíte.

 
Lyžařský klub Zlín, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting